Aktuality - Volejbal Kerhartice

Hláška dne:

Za co jste mu dal tu červenou ty vole?

Jirka Luňák

Volejbal Kerhartice logo
Přejít na obsah

Z Červeného Kostelce jedno vítězství, avšak pouhé dva body…

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Volejbalová sezóna ve všech výkonnostních soutěžích je v plném proudu, a proto o uplynulém víkendu i krajský přebor Pardubického kraje I. třídy mužů pokračoval jeho dalšími zápasy. V rámci 7. a 8. kola zavítali hráči TJ Sokol Kerhartice na palubovku Volejbalu Červený Kostelec – po Hronovu a Slavii Hradec Králové třetího zástupce z Královehradeckého kraje. Domácí se po prvních šesti kolech nacházeli na průběžném třetím místě tabulky, Kerhartice okupovali pozici nejvyšší, tudíž vše nasvědčovalo, že se bude jednat o vyrovnaná utkání.

Ačkoli byl stanoven začátek prvního utkání již na 9:00, na hráčích z Kerhartic nebyla vůbec znát únava ať už z brzkého vstávání či dlouhé cesty. Po kvalitní rozcvičce přistoupili k úvodu zápasu velmi zodpovědně a celkově dobře organizovanou hrou si došli pro první set poměrem 25:19. Ještě lépe zahájili druhou sadu, kdy si hned z počátku vypracovali šestibodový náskok, který však udrželi pouze do patnáctého bodu. Je až k nevíře, jak často kerhartští ztratí koncentraci, poleví z do té doby skvělého výkonu a soupeři nabídnou možnost chytit se a začít diktovat tempo hry. Přesně to se stalo a výsledkem nebylo nic jiného, než stav 1:1 (20:25). Tak, jak hráči Kerhartic navázali v úvodu druhého setu na set první, bohužel stejným výkonem z konce druhé sady vstoupili do té třetí. Nervozita a množství nepřesností zapříčinily, že domácí se ujali vedení 2:1 a hostům již nezbývalo nic jiného, než změnou v sestavě zkusit se zápasem ještě něco udělat. Ve čtvrtém setu hráčům Kerhartic pomohla šňůra nahrávače Péti Enta na servisu, což v kombinaci s dobrou obranou a celkově zlepšeným výkonem znamenalo, že o vítězství v zápase rozhodne až pátá, zkrácená hra. Byli to právě domácí, kdo v jejím úvodu tahali za kratší konec a při vedení hráčů Kerhartic poměrem 9:4 se zdálo být o zápase rozhodnuto. Netřeba však sáhodlouhého rozepisování. Hráči Kostelce nejen, že postupně náskok hostů stáhli, ale dokonce měli za stavu 15:14 matchball, který naštěstí nevyužili. Volejbalový Bůh byl tentokrát nakloněn hráčům Kerhartic a přisoudil jim nakonec tie-breakové vítězství, a to nejtěsnějším rozdílem 17:15, celkově 3:2 na sety.

Na druhý match toho dne je třeba rychle zapomenout. Domácí byli jednoznačně po celé tři sety lepší ve všech herních činnostech, naprosto však dominovali v obraně na síti a ve hře v poli. Nahrávač Kerhartic neustále dobíhal balóny po celém hřišti a krajní útočníci tak často naráželi na vysoké a dobře seskupené bloky domácích. Rovněž úspěšnost obou kerhartských blokařů, co se týče útoku, daleko zaostávala za tou z předchozích zápasů. Po 60 minutách nebylo co řešit, domácí zaslouženě zvítězili 3:0 (20, 16, 15) a hráčům Kerhartic nezbylo, než polemizovat se slůvkem debakl.

Vždy lze nalézt na něčem špatném alespoň trochu pozitiva a v případě odpoledního zápasu by se mohlo jednat o fakt, že druhé střetnutí nevyšlo hráčům Kerhartic jak po kolektivní, tak ani po individuální stránce. Tentokrát se nenašel nikdo, kdo by svým výkonem (všichni hodně kazili) strhnul spoluhráče k větší bojovnosti a možnosti výsledek zápasu zvrátit. Příští sobotu jedou hráči Kerhartic k dvojzápasu proti zkušeným a pro ně velice dobře známým borcům do Litomyšle. Věřme, že si těmito střetnutími spraví chuť a přivezou maximální počet bodů.
Návrat na obsah