VK Litomyšl x TJ Kerhartice

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
VK Litomyšl A - TJ Sokol Kerhartice 3:2(21,19,-14,-19,8)
Zahájení druhé poloviny krajského přeboru a hned v hale loňského vítěze krajského přeboru- tak to čekalo naše borce v sobotním dvojutkání. Abychom neztratili vedoucí postavení museli jsme bodovat. A nebyla to vůbec lehká utkání.
Na začátku prvního zápasu nás soupeř zaskočil nejen perfektní obranou, proti které naše nedůrazné útoky neměli šanci ale i tvrdým útokem na který naše bloky nestačily. Zlom nastal ve třetím setu. K naší poměrně dobré hře v poli, zlepšené práci blokařů, se začalo dařit v útoku. Set naprostou převahou vyhráváme. Náš dobrý výkon pokračuje i vítězstvím v setu čtvrtém. V přestávce před rozhodujícím pátým setem odstupuje ze hry pro zranění Křepela, narychlo provedené změny v sestavě znamenaly výrazný pokles úrovně naší hry. Ještě do poloviny pátého setu držíme stav na 6 : 8, ale potom už bodovali jen domácí. Po dvou hodinách utkání končí.
VK Litomyšl A - TJ Sokol Kerhartice 1:3(-23,-17,15,-24)
Do odpoledního zápasu jsme nastoupili již bez .Křepely s avšak s velkým odhodláním zvítězit. Pro vývoj celého utkání bylo důležité vítězství v prvním setu. V dalších setech soupeř odpadával, jeho útočná síla se vytrácela , výrazně se zlepšily naše bloky. O mnoho více vzruchu přinesl čtvrtý set. V poklidu jsme získali vedení 16 : 8. zdálo se, že je vše jasné. Ale soupeř náhle ožil, bod po bodu stahoval náš náskok. A od stavu 20 : 19 to bylo velmi zajímavé. Za stavu 23 : 22 kazíme podání, stav vyrovnán. Poslední slovo jsme však měli my.
Vítězství znamená potvrzení prvního místa v tabulce, protože v Litomyšli se opravdu nevyhrává snadno.
Hráli. Ent, Jakubal, Křepela, Kubový, Mikulecký, Peška, Pohanka a Vyvažil. Chyběl nemocný Duffek.
Utkání se hrála za solidní divácké účasti nejen místních, ale i našich věrných diváků, kteří se při povzbuzování vyrovnávali domácím. A jejich hlasy ale i ostatních našich příznivců budeme potřebovat v hojné míře již tuto sobotu, kdy v hale na Dukle hrajeme o potvrzení prvního místa v tabulce se stávajícím druhým celkem – Chvaleticemi.