VK Choceň C - Sokol Kerhartice

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
VK Choceň C - Sokol Kerhartice 1:3 (-24,22,-17,-22) a 1:3 (-23,-19,14,-24)
Na předposlední zápas první poloviny soutěže jsme odjížděli v neděli 2.12. do Chocně, která se výsledkově pohybuje uprostřed tabulky. Podle této skutečnosti jsme očekávali lehčí průběh utkání než se nakonec ukázalo. První set vyhráváme těsně 26:24, druhý kvůli špatnému příjmu a slabému útoku prohráváme, a proto dochází ke střídání, které zabralo. Nastoupivší V. Pohanka dodal ten správný impuls celému družstvu do zbytku zápasu a vítězíme konečným výsledkem 3:1.
Do druhého utkání měníme radikálně sestavu, do hry se dostávají všichni hráči lavičky. Vedeme už 2:0 a zdá se, že je o výsledku rozhodnuto. Pak však přichází nepochopitelný výpadek ve třetím setu, domácí povzbuzovaní domácím publikem se dostávají "na koně" a snižují na 1:2. Znovu měníme sestavu a i podruhé střídání pomohlo, v dramatické koncovce 4. setu vítězíme a tím i v celém zápase. Nutno podotknout, že oba zápasy měly slušnou úroveň a je trochu zvláštní, že Choceň není v tabulce o pár příček výše. Nám se opět potvrdilo, jak důležité je mít hráče na střídání, všech 11 hráčů se v různých fázích utkání zapojilo do hry a pomohlo tak k celkové výhře. Poslední zápas před Vánocemi hrajeme v sobotu 8.12. doma Na Dukle s Českou Třebovou B

Sestava: Duffek J., Duffek Z., Ent P., Peška D., Kubový M., Jakubal V., Heider F., Mikulecký P., Vyvážil A., Pohanka V., Mikulecký M.