Přejít na obsah

VK Choceň – Sokol Kerhartice 3 : 0 ( 21, 19, 22) a 3 : 1 (-16, 20, 22, 17)

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Jak je v Chocni tradicí, na volejbal se chodí. A protože pro domácí to byly první zápasy nového ročníku na vlastní půdě a zároveň okresní derby, bylo v hale pořádně rušno. I my jsme tam měli početnou skupinku fanoušků, kteří se nenechali zahanbit domácími a neúnavně povzbuzovali. Škoda, že jsme jejich hlasité podpory neuměli využít.

Hned po zahájení prvního setu získáváme dvoubodový náskok, který držíme až do stavu 11:9, soupeř vyrovnal na 15:15 a dostal se do vedení, srovnáváme na 20: 20. Ale konec setu v rukou soupeře. Ve druhém setu až do stavu 13:13 hra naprosto vyrovnaná, několik našich opravdu zbytečných chyb a konec. Průběh posledního setu podobný, zabojovali jsme a dostáváme se do velmi nadějného vedení v koncovce 22 : 20, ale neumíme ho využít.
Do druhého zápasu se nám podařil nástup, soupeře jsme snadno přehrávali a set tak skončil po velmi dobré hře výrazným rozdílem v náš prospěch.. Kdo očekával, že výsledek 1. setu bude mít vliv na zlepšení našeho výkonu, na odstranění někdy opravdu triviálních chyb v setech dalších, tak se mýlil. Hra pokračuje. Ale jen do poloviny dalších setů jsme naprosto vyrovnaným soupeřem. Bohužel jen do té poloviny.
Kromě výrazně slabšího podání jsme měli nepřesný příjem a tím pochopitelně ztíženou přípravu útoku, kde se dařilo jen se střídavými úspěchy, zlepšila se hra středáků jak na bloku tak v útoku, jako družstvo jsme dokázali odehrát několik velmi pěkných míčů a vyřešit řadu herních situací, chvílemi měla hra i naší zásluhou výbornou úroveň, ale následují naprosto zbytečné chyby… Nakonec lze jen souhlasit s výrokem našeho diváka proneseného těsně po zápase: všechno je to o hlavě.
Hráli: Dufek J., Ent., Heider, Jakubal, Křepela, Kubový, Mikulecký, Peška, Pohanka a Vyvažil., omluven Dufek Zd.

Příští sobotu – 15.10 – hala na Dukle velice důležité utkání s Malšovicemi. Začátek v 10.00 a 14.00 . Přijďte nás povzbudit. Děkujeme.