Přejít na obsah

Vítězové krajského přeboru!

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
TJ Energetik Chvaletice - TJ Sokol Kerhartice 3:2(-21,-19,23,14,13) a 1:3 (-24,-17,21,-18)
Rozhodující střetnutí se uskutečnilo v neděli 10.3. na půdě druhých Chvaletic, které jako jediné mohly ohrozit náš tým na vedoucí příčce tabulky. Sehráli jsme dva těžké zápasy v plném nasazení a nejspíš spravedlivě skončil první zápas ve prospěch domácích, kdy jsme za stavu 2:0 pro nás nedokázali dotáhnout třetí set do vítězného konce a v nešťastném tie-breaku podlehli těsně 13:15. Jako bychom veškerou energii nechali v prvních dvou setech, domácí šikovně vystřídali a postupně získaváli navrch. Nemohli jsme se prosadit v útoku, po špatném příjmu následoval stereotypní útok z kraje sítě proti připravenému dvojbloku. Dlouhá pauza nám však pomohla a do druhého zápasu jsme nastoupili připravení oplatit soupeři naší první porážku od začátku soutěže. Nejspíš rozhodla dramatická koncovka 1. setu, protože druhý set vyhráváme již hladce o osm bodů a v dalších fázích hry soupeř sice dokázal snížit na 1:2, ale více fyzických sil a vůle nás dovedly k zaslouženému vítězství ve čtvrtém a tedy rozhodujícím setu. Z obou sehraných utkání jsme tedy získali celkem 4 body do tabulky (Chvaletice 2) a s náskokem 14 bodů nás již ve zbývajících dvou kolech nemůže nikdo ohrozit. Zbytek soutěže věnujeme jako přípravu na kvalifikaci o II. ligu, která by se měla hrát v termínu 19.4.-21.4. Oddíl TJ Sokol Kerhartice požádal o pořádání baráže o druhou ligu, rozhodnutí závisí na ČVS v Praze. Přístí týden hrajeme v So 16.3. doma s Chocní.

Sestava: Duffek Z., Duffek J., Ent P., Křepela Z. ,Vyvážil A., Heider F., Peška D., Hanik M., Jakubal V.,Kubový M.