Aktuality - Volejbal Kerhartice

Hláška dne:

Čtyři ruce jsem tam viděl!

Volejbal Kerhartice logo
Přejít na obsah

Úspěšný vstup do nové sezóny

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Úvodním dvojzápasem zahájili 21. 10. 2017 hráči TJ Sokol Kerhartice nový ročník Krajského přeboru první třídy ve volejbale. Díky sloučení Pardubického a Královehradeckého kraje do jedné skupiny tak zavítal do haly Na Dukle soupeř z Hronova. Až do úvodního hvizdu po oba zápasy bezchybného rozhodčího Z. Rejmana nikdo z domácích nevěděl, co od „nováčka“ v soutěži Pardubického kraje očekávat. Že se jedná o celkem kvalitního soupeře, hráči Kerhartic poznali již od prvních výměn. Lehčí nervozita, nerozehranost a z ní pramenící množství laciných chyb způsobilo, že domácí urvali úvodní set nové sezóny až v jeho závěru, a to poměrem 25:22. Po změně stran si hráči Kerhartic již od počátku vypracovali několikabodový náskok, který především díky dlouhým sériím na podání vyústil až v nevěřícně vypadající stav 25:6. Třetí set si již domácí hráči pohlídali a po slušném výkonu si připsali první tři body do tabulky.

Do druhého zápasu nastoupili hráči Kerhartic s novým nahrávačem, který přišel na hostování z nedaleké Chocně, a to Martinem Švecem. Úvodní set více méně kopíroval první sadu předchozího zápasu, kdy větší chuť po vítězství projevili domácí, a v koncovce zvítězili. V polovině druhého setu však hráčům Kerhartic téměř odešel příjem a v důsledku toho a ve snaze změnit dosavadní průběh se na palubovku dostal nahrávač Petr Ent, který již však neodvrátil nezvládnutou koncovku domácích a prohru 23:25. Toto klopýtnutí domácí hráče do následujících dvou setů zdravě nabudilo a díky touze po šesti bodech z úvodu sezóny tak obě sady získali poměrem 25:11 a 25:12.

Velmi dobrý výkon v obou zápasech podal univerzál Víťa Pohanka, skvělými obrannými zákroky jak na síti, tak i v poli se prezentoval blokař Pavel Mikulecký. Celkově však za převedenou hru zaslouží pochvalu všichni hráči, jmenovitě: nahrávači Petr Ent, Martin Švec; blokaři Pavel Mikulecký a Zdeněk Křepela, smečaři Zdeněk a Honza Duffkovi, Milan Hanik a univerzál Víťa Pohanka. Příští sobotu zavítají hráči Kerhartic na palubovku do Letohradu, kde nastoupí proti domácím Orlům.Návrat na obsah