Aktuality - Volejbal Kerhartice

Hláška dne:

Za co jste mu dal tu červenou ty vole?

Jirka Luňák

Volejbal Kerhartice logo
Přejít na obsah

Tým Kerhartic to dokázal - znovu ve 2. národní lize!!!

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Družstvo mužů TJ Sokol Kerhartice dokázalo vybojovat v kvalifikaci o 2. ligu první postupové místo. Hrálo se 19.-21.4. v Novém Boru za účasti týmů z Mladé Boleslavi, Bílé Třemešné, Dansportu Praha, domácího Nového Boru a našich Kerhartic. První páteční utkání bylo sehráno s týmem TJ Sokol Bílá Třemešná (vítěz Královéhradeckého kraje). Mladý ambiciózní celek však porážíme po těžším rozjezdu 3:1 a do sobotních dvou duelů vstupujeme s tak důležitým klidem a upevněným sebevědomím. V sobotu ráno jsme hráli nejdřív proti domácímu Novému Boru, který měl šikovné smečaře, ale i přesto jsme po dvou setech vedli 2:0. Ve třetím setu domácí snížili na 1:2, ale po střídání máme vše opět pevně v rukou a celkově vítězíme 3:1. Vrcholem kvalifikačního turnaje byl potom odpolední souboj s favorizovanou Mladou Boleslaví, která je "barážovým specialistou" a především mnohaletým účastníkem 2. ligy. Tento zápas jistě ovlivnilo zranění a odstoupení jejich účka hned v úvodu střetnutí.I přes toto oslabení hrál soupeř výborně a bezchybnou hrou se dostal do vedení 1:0. Znovu střídáme a vracíme se zpět do zápasu. Díky nesmírné vůli po vítězství se prokousáváme 2. a 3. setem. Ve čtvrtém setu soupeř konečně povolil a získal pouze 12 bodů. Obrovská radost poté vypukla naplno, protože třetím vítězstvím si před posledním nedělním zápasem s Dansportem Praha zaručujeme postup! Naopak na straně M. Boleslavi zavládlo smutné překvapení, jelikož se dvěma prohrami byl v danou chvíli jejich postup v rovině teorie a především záleželo, jestli porazíme v neděli pražský Dansport (považovaný za druhého velkého favorita). Po bouřlivé sobotní oslavě jsme v žádnem případě nechtěli poslední utkání odfláknout, což se nám podařilo a nervózního soupeře porážíme 3:1. Mladá Boleslav poté porazila domácí Nový Bor a se dvěma výhrami si zajistila druhé postupové místo. Závěrečná bilance našich zápasů tak skončila 4 výhrami a maximálním 12 bodovým ziskem. Na baráž jsme přijeli s 11 hráči (v sobotu dorazil ještě M. Hanik) a každý z nich zasáhnul do hry. Opět se tak projevila důležitost šíře hráčského kádru, neboť všechna utkání byla fyzicky náročná, ale vždy bylo připraveno do hry zasáhnout několik hráčů. Tento podařený víkend tak podtrnul skvělé dlouhodobé soutěžní výsledky v krajském přeboru, kde jsme prohráli pouze dva zápasy a do 2. ligy se po roce vracíme zaslouženě. O případné spolupráci s družstvem Ústí nad Orlicí, které podle tabulkových výsledků sestoupilo z 2.ligy, se rozhodne během první poloviny května. Zatím k žádným oboustranným konkrétním rozhodnutím ani dohodám nedošlo. 

Hráli a bojovali:
nahrávači: Aleš Vyvážil, Petr Ent (oba zahráli výborně, pravidelně se střídali podle situace, tvořili mozek naší hry)
blokaři: Pavel Mikulecký, Míla Kubový, Filip Heider (Míla odehrál všechna utkání, komplexní hráč jak na útoku, tak na bloku, Pavel dokázal držet vysoký standart, Filip se prosadil v neděli proti Dansportu)
smečaři: Vláďa Jakubal, Zdeněk Křepela, Víťa Pohanka (zejména zářil Vláďa na síti, byl naší hlavní útočnou silou, Víťa i Křepi se v rozhodujících chvílích přidávali)
účka: Jan Duffek, Zdeněk Duffek (Honza probudil svojí "medvědí" sílu zejména v utkání s Mladou Boleslaví)
libero: David Peška (bojovník, hecíř, nechal na hřišti srdce)
fotograf a smečař: Milan Hanik (přijel až na sobotní oslavy, ale v neděli proti Dansportu měl v prvním setu neskutečnou formu)
trenér a vedoucí družstva: Zdeněk Duffek 
Poděkování patří i našim věrným fanouškům, kteří přijeli za námi, zejména Jirkovi Roušavému st., který byl na tribuně opravdu slyšet.Návrat na obsah