Aktuality - Volejbal Kerhartice

Hláška dne:

To na Ussuri, tam hořel i kámen!

J.S.

Volejbal Kerhartice logo
Přejít na obsah

TJ Svitavy – Sokol Kerhartice 3 : 2, 2 : 3

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Příjemně vytopená hala Na Střelnici, ambiciózní celek domácích, početná divácká kulisa – tak nás přivítaly Svitavy v 21. a 22 kole KP. Čekal nás soupeř, se kterým jsme letos doma už jeden zápas prohráli. A jak nedělní dopoledne a odpoledne dopadlo?

TJ Svitavy – Sokol Kerhartice 3 : 2 (-21, 19,-20, 22, 12) 
Překvapujeme svým nasazením a vyhráváme první set. Ve druhém setu to zase byli domácí, kteří nás zatlačili svým tvrdým podáním. Třetí set ale opět pro nás. Jak se později ukázalo, rozhodující pro celý zápas byla špatně zahraná koncovka čtvrtého setu a nevýrazný začátek posledního setu. Neustále jsme dotahovali dvou až tříbodový náskok. Bojovalo se o každý míč, ale domácí hlasitě povzbuzovaní svými diváky se překonávali a dovedli zápas po dvou hodinách do vítězného konce. Bylo to vyrovnané utkání, o trochu navíc měli domácí. I přes prohru jsme spokojeni s naším výkonem, který nám dával naději do druhého zápasu.
TJ Svitavy – Sokol Kerhartice 2 : 3 (18, 16, -22, -23, -16 ) 
Ani po hodinové přestávce nezůstala tribuna bez diváků, kteří pochopitelně chtěli opět vidět vítězství domácích. A začátek tomu nasvědčoval, neboť to co jsme produkovali za hru bylo velmi špatné. Soupeř nás trápil tvrdým servisem, rychlou hrou středem a z hlavního kůlu, problémy nám dělal i útok z trojky. Nepomohlo několikeré střídání a najednou prohráváme 0 : 2! Za tohoto stavu nás domácí trochu podcenili. Ve třetím setu, který po přetahování vyhráváme, jsme najednou byli úplně jiné družstvo, s větší bojovností, s přesnějším zpracování prvních míčů, zlepšila se obrana. Vyhráváme ve vypjaté koncovce čtvrtý set a rázem je stav 2:2. A lahůdka nakonec. Nekonečné přetahování o každý míč.Přestože domácí už dávno ztratili svou jistotu, teprve až třetí mečbol znamená naše vítězství. Bylo to vítězství kolektivu.
Hráli: Hanik, Jakubal, Křepela, Kubový, Mikulecký, Peška, Vávra (byla to jeho premiéra), Vyvážil a Wágner. Omluven Z. Duffek.
Příští utkání hrajeme 30.1. s TJ Lanškroun od 10 h. v hale na Dukle. 

K dotazům na změnu zápasů se Sokolem Pardubice sdělujeme:
Na základě naší administrativní chyby nám řídící orgán skrečoval obě utkání. To znamená ztrátu 3 bodů a pokles na páté místo v tabulce.Návrat na obsah