Přejít na obsah

Spravedlivá dělba bodů

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Dalším našim soupeřem byl dlouholetý zkušený účastník II. ligy Sokol Dřevěnice. Abychom udrželi současné postavení v tabulce museli jsme bodovat. Ale nebylo vůbec jednoduché.

Kerhartice – Dřevěnice 0 : 3 (-18, -23,-22)
Hned v úvodu prvního setu si Dřevěnice vytvořily náskok, který postupně narostl až na 14:21. Začali jsme hrát zbytečně ustrašeně a někdy i zbrkle, hra na síti se vůbec nedařila. Podstatně lépe vstupujeme do druhého setu. Zlepšila se obrana a částečně i útok. Dostáváme se do vedení až na 14:9, ale soupeř se nevzdává a postupně vyrovnává. A začíná přetahovaná o každý bod až do stavu 20:20. Potom hosté získali dvoubodový náskok, který udrželi až do konce. Téměř stejně probíhal i třetí set. Co jsme neuhráli na útoku doháníme obětavou hrou v poli, dostáváme se do vedení 15:12. Za tohoto stavu při vybírání míče mimo hřiště došlo ke zranění v obličeji Honzy Dufka. Přestávka potřebná na ošetření pomohla soupeři, který náš náskok dotáhl a šel hned do vedení, které nepustil.
Rozhodující pro naši prohru byl útok. Co bylo platné, že jsme měli dobrou přihrávku a výborné pole a vykrývání smečařů, když jsme nebyli schopni překonat vysoké bloky soupeře.
Přestávka mezi zápasy nám rozhodně pomohla. Průběh druhého zápasu to už bylo o něčem jiném.
Kerhartice : Dřevěnice 3 : 0 ( 23, 23, 13)
Provedené změny na postech smečařů se vyplatily. Náš útok se postupně dokázal vyrovnávat s agresivními bloky soupeře, začalo se dařit blokařům jak v obraně, tak zejména v útoku. První set je zcela v naši režii, neustále si udržujeme menší náskok, závěr je sice trochu dramatický, ale vítězíme. Téměř shodně probíhá druhý set. Soupeř ztrácí na jistotě, má problémy s příjmem. Ale je tady koncovka. Hosté se nevzdávají a opět snižují až na rozdíl jednoho bodu 23:22 a 24:23. Ve třetím setu na dukelské palubovce je už jenom jedno družstvo-Kerhartice. Soupeř nezachytil náš počáteční nástup, dařilo se nám téměř vše, smečované podání i plachty, přihrávka, obrana i útok. A když skore dorostlo až na 20:10, bylo rozhodnuto.
Obě utkání měla dramatické okamžiky. Naši hráči se velice rychle zbavili pocitu neúspěchu z prvního zápasu a v odvetě získali nejen důležité body, ale i posílili sebevědomí.
Trenér Flekač měl po delší době (až na stále zraněného V.Jakubala) k dispozici všechny hráče: Křepela, Kubový, Vyvažil, Dufek Z., Mikulecký, Dufek J., Peška, Pohanka, Ent, Heider
Nedílnou součástí našeho výkonu a zejména vítězství byli naši diváci, kteří svým povzbuzováním výrazně pomohli domácím borcům. Jejich pomoci bude opět hodně třeba hned příští sobotu 12.11., kdy hrajeme proti Jiskře Ústí n/O.