Aktuality - Volejbal Kerhartice

Hláška dne:

Za co jste mu dal tu červenou ty vole?

Jirka Luňák

Volejbal Kerhartice logo
Přejít na obsah

Souboj plachtících servisů dopadl lépe pro domácí…

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Dalším nováčkem v krajském přeboru Pardubického kraje, který se 4. 11. představil v hale Na Dukle proti domácím hráčům TJ Sokol Kerhartice, byl tým Slávie Hradec Králové B. Obě mužstva měla sice po prvních čtyřech zápasech plný počet dvanácti bodů, avšak nutno podotknout, že domácí zatím sehráli oba dvojzápasy proti průběžně předposlednímu a poslednímu týmu tabulky, tudíž toto střetnutí považovali za skutečné ověření si, v jakém stavu a rozpoložení se nacházejí. Že se vážně bude tak říkajíc „lámat chleba“, se ukázalo záhy.

Začátek dopoledního zápasu byl z obou stran poměrně opatrný, za kratší konec však od prvních míčů tahali hosté, kteří si až do stavu 18:21, kdy si domácí vzali time-out a zaveleli k obratu, udržovali mírný náskok. Zodpovědně zahranou koncovkou s minimem chyb hráči Kerhartic otočili vývoj a zaslouženě získali první set poměrem 25:23. Druhá sada doslova kopírovala až do jejího závěru tu první. Domácí bohužel nenašli recept na nepříjemné plachtící servisy hostů a ačkoliv už se zdálo, že by se mohl opakovat scénář z předcházejícího setu, opak byl pravdou a tím i stav 1:1 na sety. Třetí sada se odehrála z pohledu domácích za rapidně zlepšeného příjmu, což vyústilo v jednoznačné získání setu, a to poměrem 25:17. V touze po vítězství za tři body hráči Kerhartic doslova vlétli do čtvrté sady a velmi zodpovědným výkonem neustále navyšovali průběžné vedení, a to až do stavu 18:12. Často se opakující neduh v podobě ztráty koncentrace a domněnce, že náskok tolika bodů už nelze prohospodařit, se ukázal i nyní, kdy hosté převážně velice dobrou hrou v poli a nervozitou domácích dotáhli set na skóre 24:24. Větší drama naštěstí hráči Kerhartic nepřipustili a zaslouženě zvítězili 26:24 a celkově tedy 3:1 na sety.

Po hodině a půl dlouhé pauze obě družstva nastoupila ke druhému střetnutí. Jak domácí, tak hlavně hosté provedli několik hráčských změn. Že měl při volbě sestavy šťastnější ruku kapitán Kerhartic, se ukázalo již od prvních míčů úvodní sady. Domácí hráči dominovali ve všech herních činnostech, soupeře prakticky k ničemu nepustili a bez obtíží tak získali první set 25:17. S ještě větší vervou nastoupili domácí do druhého setu a o tom, kdo je pánem na hřišti a udává tempo hry, nebylo pochyb. Výsledek 25:15 hovoří za vše. Nebyli by to však Kerhartští, kdyby si jednoznačně vyhlížející duel malinko nezkomplikovali a soupeři nenabídli možnost ještě se zápasem něco udělat. Naneštěstí pro hosty se žádná otočka ani překvapení nekonaly, ačkoliv hráči Kerhartic museli o vítězství rozhodnout až v koncovce, a to nejtěsnějším rozdílem 25:23, celkově 3:0 na sety.

Tímto bychom rádi poděkovali všem fanouškům, kteří si do haly Na Dukle našli cestu a vytvořili tak příjemnou a hlavně vítěznou atmosféru. Se zdviženou hlavou oba zápasy odpískal rozhodčí Z. Rejman, i když chvílemi, hlavně ve druhém zápase, se hráči Hradce pokoušeli komentovat každé jeho rozhodnutí, a to i evidentně jednoznačné balóny, což plynulosti hry moc nepřidávalo. Na druhou stranu je třeba podotknout, že emoce ke sportu patří a vše se nakonec odehrálo v rámci fair play. Vskutku výborným výkonem se v obou střetnutích blýskl domácí smečař Milan „Piškot“ Hanik a opět se ukázalo, jak důležité je mít širokou hráčskou základnu.

O dalších šest bodů do tabulky se zasadili nahrávači Martin Švec a Petr Ent (každý po jednom zápase); smečaři Honza Wágner, Milan Hanik, Zdenda Duffek; blokaři Pavel Mikulecký, Míla Kubový, Zdeněk Křepela; univerzál Víťa Pohanka a libero Honza Duffek. Že se nejedná o tzv. falešnou formu, chtějí hráči TJ Sokol Kerhartice potvrdit v sobotu 11. 11., kdy se představí na palubovce Volejbalu Červený Kostelec - průběžně třetího týmu v tabulce.

Návrat na obsah