Přejít na obsah

Sokol Kerhartice – VK Hronov 1 : 3 a 1 : 3

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Dlouho očekávané zahájení zápasů II. ligy je za námi. Našim prvním soupeřem byl stálý, mnohaletý účastník, který sice nikdy nehrál absolutní špičku, avšak jeho bohaté herní zkušenosti a způsob vedení utkání způsobovaly problémy mnohým družstvům.

Sokol Kerhartice – VK Hronov 1 : 3 (22,-20,-18,-18) a 1 : 3 (-18, 20,-17,-17)
Před solidní návštěvou jsme zahájili první utkání sestavou Dufek Z., Dufek J., Mikulecký, Kubový, Křepela, Ent , libero Peška. Snad nás soupeř z počátku trochu podcenil, pustil nás do hry a set po velké bojovnosti vyhráváme. Ve druhém setu naše ztratila na přesnosti, soupeř dobrými bloky likvidoval naše útoky. Náš téměř neškodný servis dovoloval soupeři rozehrát pestrou útočnou hru na kterou naše bloky nestačily. Střídáme a do hry postupně zasahují Pohanka, Jakubal, Haider,Vyvažil. Hra se vyrovnala. Velkou bojovností získáváme náskok až do stavu 12:8. Ale potom z nepochopitelných důvodů necháme zase hrát jenom soupeře, nestačíme na hru universála nebo nestárnoucího středáka Kozu, hromadíme chyby, opět střídáme, ale set již se nedá zachránit. Ve čtvrtém setu jsme se soupeřem udrželi krok jen zpočátku, ale příliš mnoho našich chyb pomohlo soupeři k vítězství.
Téměř stejný průběh mělo i druhé utkání. Změnili jsme úvodní sestavu, nepomohlo to, přichází další střídání a vyhráváme druhý set. Družstvo získává potřebnou sebedůvěru, až do poloviny 3 setu jsme rovnocenným soupeřem, ale opět pár školáckých chyb, nezablokované útoky shodou okolností stejných útočníků do stejných míst, nám vzalo naději na zvrat v utkání.
Utkání velmi dobře řídili rozhodčí Harašta a Uhlíř, zapisovali Roušaví.
Tak první utkání se nám příliš nevyvedla. Druhá liga není krajský přebor. Čeká nás ještě 34 zápasů s těžkými i hratelnými soupeři, nic nám nebrání výkon zlepšit. A proč se o to nepokusit zrovna příští sobotu v choceňské hale s VK Choceň.