Aktuality - Volejbal Kerhartice

Hláška dne:

Ne tak dolů!

JR sr.

Volejbal Kerhartice logo
Přejít na obsah

„Prokletí“ Letohradské Orlovny prolomeno, ikdyž…

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
V sobotu 28. 10. 2017 zavítali hráči Kerhartic k dalšímu dvojutkání krajského přeboru na pro ně nepříliš oblíbenou palubovku Letohradské Orlovny. Domácím se sice několik posledních sezón, alespoň co se týče umístění v tabulce, nedařilo, avšak proti Kerharticím vždy předvedli velice bojovný výkon, který v konečném účtování představoval značnou část celkově získaných bodů. Tuto sérii byli Kerhartští odhodláni za každou cenu utnout a po dlouhé době přivést z Letohradu plný počet bodů. O to víc, když do utkání bylo připraveno zasáhnout devět natěšených borců.

Již od prvních míčů dopoledního zápasu bylo vidět, že hráči Kerhartic si jdou za svým cílem. V úvodních dvou sadách si vždy na začátku vypracovali několikabodový náskok, který udrželi do koncovek a výsledkem bylo vedení 2:0 po setech 25:20 a 25:17. Jisté uspokojení z relativně lehkého průběhu zápasu, polevení ve výkonu a během chvíle Kerhartští prohrávali ve třetím setu 11:17, resp. 12:18. Včasným zatažením za záchrannou brzdu v podobě dobrých servisů a zlepšené obrany na síti i v poli hráči Kerhartic dokázali zvrátit nepříznivý stav a zaslouženě dovedli set a tím i zápas ze stavu 12:18 do vítězného konce, a to v podobě 25:18, tedy třináct bodů v řadě.

Do první sady odpoledního zápasu hráči Kerhartic vlétli stejně bojovně jako do druhé půli třetího setu předchozího střetnutí. Velice zodpovědným výkonem s minimem chyb si bez obtíží došli pro toho dne čtvrtý vyhraný set poměrem 25:13. Jak už to tak bývá, tím víc, když Kerhartice hrají v Letohradě, domácí se pod rouškou toho, že nemají co ztratit, zlepšili ve všech herních činnostech. Naopak na Kerhartské padla pověstná deka, kdy nedokázali ať už složit, či ubránit balón, a rázem byl stav vyrovnaný 1:1. Třetí sada byla z pohledu hráčů Kerhartic velice křečovitá. Naštěstí ani domácí nenavázali na výkon z předchozího setu a prohráli jej 22:25. V setu čtvrtém se hráčům Kerhartic dostalo potřebného klidu a nekompromisním výsledkem 25:12 dokráčeli ke svému cíli, a to vítězství za tři body.

Letohradští doma byli, a opět se ukázalo, že jsou, pro Kerhartice velice nepříjemným a zarputilým soupeřem. Největším pozitivem dnešního dne je připsání dalších šesti bodů do tabulky. Co se týče předvedené hry, stále mají Kerhartští co zlepšovat. Na výborné individuální výkony z předchozího dvojzápasu navázali univerzál Víťa Pohanka a blokař Pavel Mikulecký. Zkušeně si hru organizoval nahrávač Péťa Ent. Je třeba ocenit, že se do zápasů postupně zapojilo všech devět hráčů a každý z nich má svůj podíl na veledůležitých bodech.

Nahrávač: Péťa Ent; Blokaři: Pavel Mikulecký, Míla Kubový, Zdeněk Křepela, Smečaři: Honza Wágner, Zdenda Duffek, Milan „Piškot“ Hanik, Honza Duffek; Univerzál: Víťa Pohanka. Omluven Martin Švec z pracovních důvodů.

Příští utkání se koná 4.11.2017 od 10:00 hod v hale na Dukle  proti Slavii HK B, která je pro Kerhartské volejbalisty velkou neznámou. Nicméně také ona získala všech 12 bodů za první čtyři zápasy, půjde tedy o přímý souboj o udržení se na špici tabulky. Přijďte se podívat a zafandit!Návrat na obsah