Přejít na obsah

Po sérii porážek konečně alespoň jedna výhra.

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
K sobotnímu velice důležitému dvojutkání s Dřevěnicemi jsme „doklouzali“ do Jičína sice bez problému, v neúplné sestavě, avšak s myšlenkou, že případná dvě vítězství by znamenala kromě posunu v tabulce na 7. místo i tolik potřebné body pro konečné umístění závěru soutěže. Ovšem náš záměr vyšel jen částečně díky totálnímu propadu v prvním utkání..

Dřevěnice – Kerhartice 3 : 0 (15, 18, 16)
Než jsme se rozkoukali soupeř získal snadno díky našemu nepřesnému příjmu a tím i slabému útoku dostatečný náskok pro pohodlné získání setu. Ve druhém setu jsme sice udrželi se soupeřem krok až do stavu 14:14. Ale opět to bylo vše, soupeř nás zatlačil podáním do vyslovené defenzivy, stačíme se ještě bránit bloky, ale to nestačí. Obrázek zmaru byl náš výkon ve třetím setu , hůř už hrát nešlo. Následující dvouhodinová přestávka nám opravdu prospěla. Na jičínské palubovce to najednou byly jiné Kerhartice, odhodlaní bojovníci, kteří dokonale zaskočili suverénně se tvářící domácí borce.
Dřevěnice – Kerhartice 1 : 3 (-21, 31!, -23, -19)
Do zápasu jsme nastoupili se změnami na postu univerzálu a blokaře.Zlepšený příjem napomohl k účinnějšímu útoku, zlepšila se hra v poli, ale hlavně se bojovalo o každý míč a byl to soupeř, který tentokráte musel neustále dotahovat náš náskok. Opravdová bitva o každý bod se rozpoutala v následujícím setu, který sice domácí vyhráli 33:31 až po našich pěti neproměněných setbolech! Ovšem ztráta setu nás nepoložila. Třetí set a byl pro vývoj utkání rozhodující měl zajímavý průběh.Soupeř šel do vedení až na 12:8, ale náskok jsme zlikvidovali, potom soupeř opět vedl 19:18, ale to bylo vše, protože konec setu jsme zahráli opravdu dobře, nebojácně na útoku a velkou bojovností. Jdeme do vedení 2:1. Snad nás to na chvilku ukolébalo a soupeř využil naší slabé chvilky a šel do vedení 12:9. Ovšem navíc už neměl Srovnáváme a sami jdeme do vedení 20:15. A to byl rozhodující okamžik pro vítězství v zápase
Hráli: Dufek J. a Z, M. Kubový, V. Jakubal, F.Heider, P.Mikulecký, D.Peška, V.Pohanka a A.Vyvažil, omlouval se P.Ent, stále je zraněn Z. Křepela..
A co nám tento zápas ukázal? Např.: že můžeme i za nepříznivého stavu dávat tvrdá podání jako Míla, Zdenda a Filip, že útok není jen záležitost Huga, ale v tomto zápase to byl především Zdenda , výborný výkon libera Davida, výkon Jendy komplikovalo nevyléčené rameno, neztratili se ani Pavel a Víťa, nahrávač Aleš hrál nejen s bolavým krkem ale i kotníkem...
Příští sobotu hrajeme jedno z velmi důležitých utkání v hale SŠUP proti Jiskře Ústí, která je v tabulce na 9. místě jenom bod za námi. Zatím poslední, silně posilovaná Vašinova Třebová jede do Chocně, Dřevěnice do Hronova.