Aktuality - Volejbal Kerhartice

Hláška dne:

Je potřeba vytvořit si náskok a pak ho postupně zvyšovat :)

Volejbal Kerhartice logo
Přejít na obsah

Po boji dvě prohry ve Znojmě.

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Sobotní nevlídné ráno, mlha, namrzlá vozovka a čekalo nás zdolání 170 km než jsme v nejasných obrysech spatřily první budovy nejen historického, ale i vinařského města Znojma. Nás především ale zajímala budova gymnázia (na které bylo v některých místech znát, že byla postavena v roce 1912), kde v útrobách byla velmi dobře skryta sportovní hala, kterou jsme teprve podle známých zvuků úderů do míče šťastně po předchozím obcházení celého traktu šťastně našli. 
Znojmo – Kerhartice 3 : 1 ( 13, -24, 17, 23 ) 
Chladná tělocvična, nedokonalé rozhýbání po tříhodinové cestě a soupeř, který nás od počátku ničil tvrdým útokem a první set jasně pro domácí. Ale druhý set to už bylo o něčem jiném. Několika povedeným bloky, zlepšenou hrou v poli a chytrým útokem jsme získali vedení 9:5, soupeř sice snížil na rozdíl dvou bodů, který udržujeme až do stavu 24:22 . Kazíme podání, náš útok jde mimo hřiště a rázem je stav 24:24, nevzdáváme se a po delší době vyhráváme koncovku . Ve třetím setu naše zbytečné chyby nahrály domácím, kteří rázem získali náskok 11:7 a potom 20:13 a set poklidně vyhrávají. Zcela jiný průběh měl čtvrtý set. Domácí od počátku jenom dotahovali náš dvoubodový náskok. Naposledy jsme vedli ještě 22:21. Chyběli pouhé 3 body na získání druhého setu. Domácí ale získávají dva míče jdou do vedení na 23:22. Srovnáváme na 23:23, ale to bylo vše. Po téměř dvou hodinách porážka. 
Znojmo – Kerhartice 3 : 1 (20, 21, -16, 22 ) 
Zdálo se, že polední přestávka svědčila více nám. Snadno jsme dokázali přehrávat soupeřovu obranu, vedeme 16:12. A náhle v naší hře to začalo skřípat, soupeř dotahuje, stav je hned 17:17, problémy nám dělá příjem plachtících servisů, útok je bezzubý ani na bloku se tolik nedaří. Začátek druhého setu se nám opět podařil, získáváme vedení 6:1, 7:2. Snad nás to ukolébalo, protože soupeř nejen dotáhl náskok, ale šel hned dovedení. Nepomohlo střídání, oddechové časy, dokázali jsme ještě vzdorovat i za stavu 14:21, posléze byl stav 21:23. I za stavu 0 . 2 na sety to ještě nevzdáváme a třetí set jasně vyzněl v náš prospěch. Od stavu 9:9 získáváme výrazný náskok až na 24:13 a to už se nedalo prohrát.. Snižujeme stav utkání na 1:2.Dostali jsme se opět do hry, víc jsme si věřili, náš útok se zcela vyrovnal domácím, bloky dokázaly eliminovat útok soupeře, v družstvu pohoda, o každý bod se vedla válka. Až přišla zase koncovka. Za stavu 22:22 padá lehký míč mezi dva hráče. Soupeř jde do vedení, které udrží až do konce setu. A tak prohráváme nejen set, ale celé utkání. 
Dohrávání i dobře rozehraného setu je naší velkou slabinou se kterou bojujeme od začátku soutěže. Škoda, že jsme opět nebyli kompletní a také škoda, že účast na trénincích v poslední době neodpovídá potřebám soutěže. Chyběl Křepela a nemocný Duffek Honza. A tak o získání bodů se pokusili : na nahrávce Aleš V. a Petr E., který okusil i post univerzála, na bloku Míla K., líbil se Pavel M., dostal příležitost i Filip H., za nemocného bratra na účku kapitán Zdenda D., libero David P., na síti byl dobrý Vláďa J.a na síti i v poli Víťa P. 
Poslední utkání první poloviny hrajeme příští sobotu na Dukle. Přestože naším soupeřem jsou velmi dobré Hrotovice chceme bodovat, abychom současné 6. místo potvrdili. 
Návrat na obsah