Aktuality - Volejbal Kerhartice

Hláška dne:

„Na žádnej ťukec nemáte, jste dřeváci,
a proto taky hrajete vokres.“

Pepík Hnátek

Volejbal Kerhartice logo
Přejít na obsah

Ohlédnutí za sezonou (a nejen touto)

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v ohlédnutí ·
Na závěr ještě několik slov k naší cestě od KP II až do II ligy. Když v roce 2006 vyhrálo družstvo Kerhartic KP II. a postoupilo do KP I., šlo z počátku zejména o udržení se v soutěži. Družstvo začal trénovat S. Flekač, hráčská základna se neustále měnila, doplňovala o nové hráče, někteří naopak svou činnost ukončovali a tak seznam borců je dosti rozsáhlý. Kromě hráčů z letošní soupisky - Duffek J. a Duffek Z., Ent, Heider, Jakubal, Křepela, Kubový, Mikulecký P., Peška, Pohanka a Vyvažil – v průběhu šesti let hráli také Hanik, Mikulecký M., Vávra a Wágner.

Naše výsledky v krajském přeboru: 2006-2007 5. místo, 2007-2008 a 2008-2009 3. místo, 2009-2010 4. místo, 2010-2011 jasné vítězství, postup do baráže a odtud postup do II. ligy. 
Ve druhé lize se nám zpočátku dařilo. Byli jsme pro ostatní celky velkou neznámou. Oddíl, který kromě A družstva má jenom B družstvo mužů soutěží s celky, které mají daleko širší a bohatší členskou základnu, v první polovině soutěže najednou poráží zkušené Malšovice, Ústí, Třebovou, Dřevěnice a s ostatními celky hraje vyrovnané zápasy. Ale potom došlo ke zvratu. Zranění a posléze ukončení činnosti smečaře Z. Křepely, zranění a absence smečaře Jakubala a univerzála J.Duffka, u většiny hráčů se navíc změnily sociální podmínky (škola, zaměstnání, rodina atd) a to vše výrazně ovlivnilo výkonnost družstva.

Sestup z druhé ligy ovšem neznamená konec kerhartického volejbalu, krajský přebor je také dobrá soutěž. Na závěr poděkování zapisovatelům Roušavým a všem věrným divákům.Návrat na obsah