Aktuality - Volejbal Kerhartice

Hláška dne:

Čtyři ruce jsem tam viděl!

Volejbal Kerhartice logo
Přejít na obsah

Nezdařená derniera na domácím hřišti.

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Jen dvě vítězství s naším sobotním soupeřem mohla zachovat alespoň teoretickou možnost odpoutání od konce tabulky. A případné další jedno vítězství příští sobotu v Hrotovicích a tím získání jedenáctého bodu by mělo pak stačit na záchranu v soutěži. Ale nestalo se. Nejenom proto, že jsme oba domácí zápasy prohráli, ale zejména k některým ostatním výsledkům. V závěru soutěže dochází (a zřejmě se dá očekávat i v posledním kole) ke skutečně překvapivým výsledkům, které jakékoli předpoklady staví na hlavu. Tato jakási přátelská atmosféra dovede smazat i výkonnostní rozdíly a potom se objevují překvapivé výsledky ( např. bodově zaopatřené Malšovice, které převálcují třetí Hrotovice, podlehnou 2x doma o záchranu bojujícím Dřevěnicím, Hronov vyráží k některým soupeřům jen s minimálním počtem hráčů atd). 

TJ Sokol Kerhartice – VK Pegas Znojmo 1:3 (-22,-22,22,-21) a 2:3 (23,-22,27,-20,-12) 
Dobře rozehrané sety a potom vždy přišel zvrat, pár zbytečných chyb a zkušený soupeř to dovedl využít. Tak asi vypadal průběh prvního zápasu. Nutnost vyhrát svazovala naše hráče místo aby je burcovala k maximálnímu výkonu. Ve hře se objevili postupně všichni hráči, ale ani střídání skoro na všech postech nepomohlo. 
O vítězi druhého zápasu byl daleko větší boj a dlouho to vypadalo na naše vítězství. Když jsme vybojovali třetí set a šli do vedení na 2:1, působil náš soupeř na začátku čtvrtého setu dost odevzdaně. Ale stačilo našich pár nepřesností a soupeř ožil a stav vyrovnal. V pátém setu jsme měli výborný nástup, vedeme 10:8, zdálo se že nám vítězství nemůže uniknout. Ale kazíme lehké podání, dvakrát útočíme do bloků, soupeř jde do vedení, které si nenechal vzít. 
Náš výkon byl v porovnání s prvním zápasem rozhodně lepší. Dařilo se v útoku zejména Jakubalovi a Mikuleckému na středu sítě. 
Hráli: Duffek J., Duffek Z., Ent, Heider, Jakubal, Kubový, Mikulecký, Peška, Pohanka, Vyvažil. 
Některé pro nás zajímavé výsledky: 
Choceň – Ústí 3:0 a 3:0 
Třebová-Hrotovice 3:1 a 1:3 
Malšovice – Dřevěnice 2:3 a 1:3 
Poslední utkání letošního ročníku a pro nás poslední druholigové, hrajeme v sobotu v HrotovicíchNávrat na obsah