Přejít na obsah

Nepodařené derby-festival promarněných šancí.

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Tak bychom mohli stručně označit první sobotní utkání Kerhartic s Č. Třebovou, které se hrálo za velmi pěkné návštěvy diváků , kteří svým povzbuzováním vytvořili dokonalé prostředí pro derby utkání. Hosté, kteří obě předchozí utkání doma jasně prohráli, tentokrát přijeli v úplně jiné a silnější sestavě.

Kerhartice – Č.Třebová 2 : 3 (25, 20, -15, -27, -16)
Začali jsme velmi dobře, dařilo se nám skoro na všech postech, útok soupeře značně otupily bloky, dobrá hra v poli a k tomu se přidali i smečaři. Nikdo nečekal, že naše dobrá hra nebude pokračovat i ve třetím setu. Ale opak byl pravdou. Soupeř nás zaskočil nejen výborným podáním, ale i výrazně zlepšenou hrou a získává třetí set. Čtvrtý set, to byla bitva o konečné vítězství výborně rozehraného zápasu, kdy nás od vítězství setu a tím i celého zápasu třikrát dělil jeden bod. Nestalo se. A jdeme do pátého setu. Hned od počátku udržujeme vedení, strany měníme za stavu 8:4 , soupeř snižuje, nevzdáváme se, jdeme do nadějného vedení 14:11. Ale kazíme podání, nepřesný příjem, chybný útok a rázem je stav 14:14, potom ještě vedeme 15:14 a 16:15 ale náš útok nepřekonal výbornou soupeřovu obranu a tak po dvou hodinách prohráváme utkání, kdy nám na vítězství nestačil ani sedmý matchball.
Kerhartice – Č.Třebová 1 : 3 (-22, 21, -19, -15)
Naprosto zbytečná prohra prvního zápasu dokonale poznamenala další hru. O vyrovnaném utkání se dá mluvit v prvních dvou setech. A dále to byl již jen soupeř. Naše hra se výrazně zhoršila, ať už to byl nepřesný příjem, slabý a nepřesný útok, pomalé reakce, odevzdanost. Tak zejména vypadal poslední set.. Zdá se, že zbytečná prohra v prvním zápase negativně ovlivnila myšlení většiny hráčů.
V prvním zápase byli naší spolehlivou činností blokaři a útok středem, ve druhém zápase na sebe upozornil blokař Heider.
Hráli: nahrávači Ent a Vyvažil, smečaři Jakubal, Dufek Z, Dufek J. a Pohanka, blokaři Kubový, Mikulecký a Heider, libero Peška. Utkání řídili s přehledem Chmelař a Motl
Náš příští program: 18.2 do Dřevěnic, 25.2. místní derby s Jiskrou Ústí