Přejít na obsah

Kerhartice dvakrát vítězně v Č.Třebové

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
S určitými obavami jsme odjížděli k dalším druholigovým zápasům do České Třebové. Je sice pravda, že výkony třebovského Sokola měly v posledním ročníku daleko do předcházejících , ale pro nás to je stále soupeř s bohatými druholigovými zkušenostmi a širokou mládežnickou základnou. Na druhé straně vzhledem ke zranění Jakubala a omluvených Vyvažila a Z. Dufka měl trenér Flekač k dispozici pro první zápas jen 8 hráčů – Ent, Dufek J., Heider, Kubový, Mikulecký, Křepela, Peška a Pohanka a to ještě byl start smečaře Křepely pro potíže s třísly nejistý.

Sokol Č.Třebová - Sokol Kerhartice 0 : 3 ( -17, -23, -14 )
Od počátku zápasu jsme se do soupeře doslova zakousli, žádný míč pro nás nebyl ztracený, měli jsme výborné pole – zejména libero Peška, dařilo se blokařům – Mikulecký, Kubový), na smeči pak Křepelovi i J. Duffkovi, díky dobré přihrávce mohl nahrávač Ent snadno měnit rytmus naší útočné hry. Soupeř se trochu zvedl ve druhém setu, ale to bylo vše, ve třetím setu jsme už jasně dominovali.
Sokol Č.Třebová – Sokol Kerhartice 2 : 3 (- 18, -21, 17, 23, -9)
Do druhého utkání nastupujeme podstatně uvolněněji. Dojel za námi další hráč Z. Dufek, který vystřídal s bolestmi hrajícího Křepelu, na bloku dostává důvěru F.Heider (a nezklamal). První dva sety naše hra nenechává nikoho na pochybách, kdo je na třebovské palubovce lepší.. Ale počátkem třetího setu najednou je všechno jinak. Hromadíme jednu chybu za druhou, příjem podání i přihrávka se zhoršily a tím je podstatně ztížena úloha nahrávače Enta. Domácí se díky našim nepřesnostem rozehrávají , dostávají se do vedení, snažíme se je zastavit za stavu 12:7 oddechovým časem, nepomáhá střídání, ani další tajm při 20:16 a tak snižují na 1:2. Následující set je sice podstatně vyrovnanější, síly na obou stranách ubývají, ale dvoubodový náskok domácím vydržel až do konce. Srovnáno 2 : 2 a jde se do rozhodujícího setu. Jeho průběh byl už od počátku zcela v našich rukou, dostáváme se do vedení 8:3 a o vítězi dvouhodinového zápasu je rozhodnuto. Pochvalu zaslouží všichni, byla to kolektivní výhra, kde se více dařilo oběma bratrům Dufkovým (podání, útok) a Pohankovi.
Utkání řídili velmi dobře zkušení rozhodčí Krátký a Maťátko před velmi pěknou diváckou návštěvou. Proto musíme zvláště poděkovat našim věrným divákům, kteří se nenechali zahanbit před početnějšími domácími.