Přejít na obsah

Kerhartice dvakrát poráží Ústí nad Orlicí

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Historicky první městské druholigové derby zvládly až nečekaně snadno a s naprostou převahou Kerhartice. Utkání měla zvláštní atmosféru, obě družstva byla správně nabuzena, vynikající návštěva diváků, zejména na první zápas - to vše vytvářelo předpoklady pro zajímavá utkání.

Jiskra Ústí nad Orlicí – Sokol Kerhartice 0 : 3 ( -20, -17, -15)
Začátek sice patřil domácím, kteří získali mírný náskok, hosté však srovnali na 17:17. Po provedené drobné korektuře v sestavě Kerhartic se naše hra zlepšila a snadno vyhráváme první set. Ani ve druhém setu však domácí nezabrali a my snadno získáváme velký náskok 19:7, 20:10 a set v poklidu dohráváme. Snad jen první dva tři míče třetího setu naznačily druholigovou zkušenost domácích. Potom však už to zase byli nadšeně hrající borci z Kerhartic, kteří s velkým náskokem set a tím i celé utkání zakončují. Předčili jsme domácí precizním příjmem, dobrými bloky, chytřejším útokem, větší bojovností a snahou po vítězství.
Jiskra Ústí nad Orlicí – Sokol Kerhartice 1 : 3 (-13, 25, -15, -19)
Nástup do druhého zápasu se domácím vydařil. Sice v prvním setu museli neustále dotahovat náš dvou až čtyřbodový náskok, ale ve druhém setu se rozehráli zejména jejich středoví hráči a my jsme dlouho nemohli najít obranu na celkově zlepšený výkon oušťáků. Set byl nesmírně dramatický. Domácí prohrávali 17:20, v zápětí se dostávají do vedení 22:20. Skore se mění po bodu a domácí po 30 minutách set vyhrávají. Ale jak ukazují výsledky dalších setů, to bylo vše. Výrazně zlepšená obrana na středu sítě zcela oslabila útok domácích. Kerhartice se opět dostaly do tempa a zvyšovaly náskok na 18:10 a 20:12. Domácím se přestalo dařit, odcházela jim fyzička, chyby hledali v rozhodčích, neustále protestovali, až si vykoledovali žlutou kartu. Set prohrávají rozdílem 10 bodů!! Téměř podobný průběh měl i set následující. A tak zápas končí opět jasným vítězství Kerhartic.
Nesmíme ovšem zapomenout na výraznou podporu našich věrných diváků, jejich povzbuzování, to je 7 hráč na hřišti.
V utkáních nastoupili: Dufek J., Ent, Dufek Z., Jakubal, Křepela, Peška, Kubový, Vyvažil, Heider, Mikulecký a Pohanka a o vítězství se zasloužili všichni určitým dílem, každému se někdy dařilo všechno, vzápětí i on chyboval, ne zcela zdravý Zdenda Křepi neopustil kolektiv a byl připraven v případě nouze nastoupit. A jak pravil ústecký Štokr-Jenda Daff hlavně se nikoho nebát a výsledky musí přijít, ale musí se potrénovat.
Naše postavení v tabulce je velmi pěkné. Ovšem čekají nás tři velmi těžcí soupeři, prakticky špice soutěže. Hned za 14 dní hrajeme doma s vedoucím celkem Střelice (Brno), který v dosavadních zápasech prohrál jen 13 setů, potom jedeme do Znojma a končíme polovinu soutěže s výbornými Hrotovicemi.