Aktuality - Volejbal Kerhartice

Hláška dne:

Čtyři ruce jsem tam viděl!

Volejbal Kerhartice logo
Přejít na obsah

Historický úspěch kerhartického volejbalu – postup do II. NL mužů.

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Sokol Kerhartice má II. NL ligu
Od pátku do neděle v Benátkách nad Jizerou probíhala kvalifikace krajských přeborníků středočeského, libereckého, hradeckého a pardubického kraje a druholigové Mladé Boleslavi. Postup do II. NL měla zajištěna družstva která se umístí na 1.- 2. místě. Do místa konání jsme odjížděli odhodláni postup vybojovat i když jsme opět nemohli být kompletní. Los nám určil na zahájení zřejmě nejslabšího soupeře – Dvůr Králové, ale pro nás to byl na rozehrání zdatný soupeř. Náš první sobotní soupeř - loňský účastník II. ligy Mladá Boleslav disponující 12 zkušenými hráči však nepůsobil zejména po našem vyhraném druhém setu příliš sebevědomě. To se projevilo i v dalších setech, které sice prohráváme nezvládnutím koncovek. I přes prohru jsme byli spokojeni s předváděnou hrou. Po dvouhodinové přestávce byl naším dalším soupeřem Sokol Malá Skála. Početný fanklub s bubny, řehtačkami, trubkami doprovázel každý úspěšný bod mohutným povzbuzováním. Ale byli jsme to my kdo diktoval vývoj utkání. Hladce vyhrané dva sety, polevení ve třetím a jasná výhra ve čtvrtém. Jak se ukázalo, byla to velmi důležitá výhra. Poslední zápas, který jsme odehráli v neděli dopoledne s družstvem VSK Praha, byl zcela jednoznačnou záležitostí a ukázkou kolektivního pojetí hry.
Jak bylo důležité vyhrát tento zápas bez ztráty setu se ukázalo v posledním zápase kvalifikace. Favorizovaná M. Boleslav podlehla M. Skále. Tím se čelo tabulky vzácně vyrovnalo a mezi prvním a třetím místem rozhodl počet setů. 
Náš postup je zasloužený, dali jsme do hry srdce a když se nedařilo dokázali se hráči navzájem podpořit. Byl to od všech nejlepší výkon sezony. Pod vedením trenéra Flekače hráli:PéťaEnt, Vláďa Jakubal, Zdeněk Křepela, Míla Kubový, Pavel Mikulecký, David Peška, Víťa Pohanka a Aleš Vyvažil. Chyběl kapitán Zdenda Dufek (vlastní svatba)
Nakonec nesmíme zapomenout, že i my jsme měli hlasitou podporu od našeho fanklubu vedeného Jardou Sochorem a to jak v pátek tak i v neděli. Díky.

Výsledky v číslech:
Kerhartice - D. Králové 3 : 1 (18,-23, 12, 23)
M. Boleslav 1 : 3( -20,23,-24,-25)
Malá Skála 3 : 1(18, 12, -21, 19 )
VSK Praha 3 : 0(22 ,22, 17)

Konečné pořadí:
1. Mladá Boleslav
2. Kerhartice
3. M. Skála
4. Praha
5. D. Králové
----------------------------------------
Podrobnější hodnocení celé sezony a jak dál uvedeme v nejbližších dnech..Návrat na obsah