Přejít na obsah

Dvě vítězství v Hnátnici - Jeřábek sám na všechno nestačil.

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Horká hnátnická půda, rivalita, kompletní Hnátnice, která potřebovala nutně bodovat-to byly úvodní znaky utkání. Očekávala se vypjatá, nervózní utkání. Ale všechno proběhlo jinak.

Sokol Hnátnice – Sokol Kerhartice 1 : 3
Úvodní set patřil soupeři, který nás zaskočil útočnou hrou, dobrým příjmem a zejména razantním Jeřábkovým útokem, ke kterému se přidal i dobře hrající Vejrych. Ve druhém setu soupeř hned od začátku odskočil na 8 : 1. Ale po našem tajmu nastal zlom. Zlepšily se bloky, v útoku vládl Vláďa Jakubal a rázem se dostáváme do hry. Přidali se ostatní a najednou to nejsou zakřiknutí mladíčci, ale borci, kteří chtějí vyhrát. Soupeř značně znervózněl, začal kazit, set vyhráváme. Od té doby jsme to byli my, kdo určoval další vývoj utkání.
Téměř podle stejného scénáře probíhá druhé utkání. Po prohraném prvním setu nezačínáme dobře ani set druhý a rázem pouštíme soupeře do vedení 6:0, ale provedená změna v sestavě zřejmě pomohla,dotahujeme, soupeř ještě vede 11:8, náskok srovnáváme a jdeme do vedení my. Útok Hnátnice není již tak nebezpečný, pomohly nejen zlepšené bloky, ale výrazně se zlepšila i hra jako celku. Naše vítězství bylo naprosto zasloužené.
Obě utkání řídil s přehledem rozhodčí Jarda Motl, který výrazně přispěl k hladkému průběhu.
A jak kerhartičtí borci: V útoku byl lepší V. Jakubal než Zdenda Křepela - ten nějak šetřil domácí; ve druhém zápase ho nahradil zlepšující se Tomáš Vávra, spokojenost s výkonem obou středáků - Míly Kubového a Pavla Mikuleckého, nahrávače Aleše Vyvážila, stabilním výkonem libera Davida Pešky a nakonec příjemné překvapení –hra Milana Hanika na místě účkaře.
Chyběli: Z. Duffek - zranění, a H. Wágner zapadl při cestě z Orl.hor.
____________________________
Příští program: v sobotu v hale na Dukle hrajeme s vedoucím celkem - Litomyšlí. Začátek v 10 h. Naše přání: kdyby věrní diváci našli i mezi dukelskými závějemi cestu do haly a pomohli nám bodovat.