Přejít na obsah

Dvě velmi důležitá vítězství.

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Sobotní dvojutkání se zkušeným celkem Malšovic, to byly dvě pětisetové bitvy, kde teprve poslední dva míče po dvou hodinách boje určily vítěze.

Sokol Kerhartice – Sokol Malšovice 3 : 2 (21, -23, -22, 23, 13)
Už první set naznačil, že to nebude pro nás snadné utkání. Žádné družstvo si nevytvořilo větší náskok. Ke konci setu však odskočil soupeř do vedení 19:17. Po tajmu se nám podařilo nejen ztrátu dohnat, ale převzali jsme iniciativu a získáváme set. Téměř podobný průběh měl set následující, jenže závěr patřil hostům a stav je rázem 1:1. Třetí set se nám vůbec nepovedl. Neustále jsme doháněli náskok soupeře, který odskočil na 6:11 a posléze 16:20. Náskok udržel a dostal se do vedení 2:1. Našli jsme odpověď: začali jsme bojovat, žádný míč nebyl ztracený, začalo se dařit nejen v poli, ale i na síti. Set patří nám, srovnáváme na 2:2 a jdeme do rozhodujícího pátého setu. Od začátku tahanice o každý bod. Dostáváme se do slibného vedení 8:6, po zákroku v poli se zraní smečař Jakubal a odstupuje, soupeř snižuje na rozdíl jednoho bodu na 14:13, ale vítězství si už nedáme vzít.
Sokol Kerhartice – Sokol Malšovice 3 : 2 (-19, 19, 22, -23, 15)
Zahájení druhého utkání se nám vůbec nepovedlo a soupeř nás hladce přehrál. Ale to samé se podařilo bojovnějším přístupem i nám, srovnáváme na 1:1. Naše dobrá hra pokračuje, získáváme vedení 13:7, soupeř se nevzdává, snižuje náš náskok v závěru na rozdíl jednoho bodu 24:23, ale poslední bod je náš. Vedeme 2:1, ale zdaleka není konec. V nejdelším setu utkání, který trval 27 minut, vítězí Malšovice a srovnávají stav utkání na 2:2. Začínáme znova. A je to velké drama. V polovině setu měníme strany za stavu 8:7 v náš prospěch, abychom později pustili soupeře do vedení 11:13. Tajm nepomáhá, situace je kritická, soupeř zvyšuje až na 12:14, a jen jediný bod ho dělí od vítězství v zápase. Zabojovali jsme, dorovnáváme a jdeme sami do vedení 15:14. Ale ještě není konec. Srovnáno na 15:15. Zdařilý blok a soupeřova chyba – a rázem je tajenka rozluštěna.
Hodnocení výkonů našich hráčů velice stručně: bylo to vítězství kolektivu, všichni bojovali, nikdo se však nevyvaroval chyb.
Hráli: Ent, Dufek J., Dufek Z.,Heider, Jakubal, Křepela, Pohanka, Peška, Kubový, Mikulecký, Vyvážil. Trenér Flekač.
Příští sobotu hrajeme od 11.00 v České Třebové.