Přejít na obsah

Dvě prohry aneb v Hronově raději do divadla.

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Druhou polovinu soutěže jsme zahájili v hale dlouholetého, téměř stálého účastníka II. NL, který patří v letošním ročníku ke špičce a na první místo ztrácí pouze bod. Je to družstvo ve kterém se podařilo jednak využít a skloubit zkušenost starších (např. Ševců, Koza, „Omar“) s bojovností mladších hráčů a které má navíc pro nás nepředstavitelné zázemí a podmínky.

Hronov – Kerhartice 3 : 1 (13, -27, 17, 18)
Začínáme příliš opatrně, zakřiknutě a než se rozkoukáme v rozlehlé hronovské hale je konec setu. Ale druhý set to už bylo o něčem jiném. Hned od počátku jsme šli do vedení a soupeř musel neustále jen dotahovat . Od stavu 20:20 se stav měnil jen po bodu. Oboustranně se hrál výborný volejbal. V závěru setu soupeř šel do vedení na 27:26, ale konec patřil nám. Po 32 minutách srovnáváme na 1:1. V dalším setu jsme se velmi rychle dostali do vedení na 8:3, soupeř se nevzdával měnil sestavu, podařilo se mu snížit (ovšem za pomocí velmi nečekaných rozhodnutí hlavního sudího) na rozdíl dvou bodů. Trochu nás to rozhodilo, soupeř toho využil a dotáhl se na rozdíl jednoho bodu, ale stále jsme ještě vedli 12:11. Ovšem další velmi podivné rozhodnutí v náš neprospěch nejen zvýšil pocit křivdy, ale zároveň dokonalou ztrátu koncentrace. Škoda. Ve čtvrtém setu jsme se soupeřem udrželi krok jen zpočátku. A tak zápas po téměř dvou hodinách prohráváme.
Hronov – Kerhartice 3 : 0 (21, 16, 19)
Snad jen o prvním setu a polovině třetího setu se dá mluvit jako vyrovnané hře. Ale jinak nás soupeř přehrával ve všech činnostech. Když se nám podařilo zahrát několik dobrých míčů, vzápětí jsme vyrobili spoustu chyb. V závěru setů se nám vytrácela bojovnost, na které stála převážně naše hra, nepomáhalo střídání, soupeř zaslouženě dohrával.
V obou zápasech nás domácí převyšovali především nepříjemným podáním, výborným útokem, který jsme jim často umožňovali nedůrazným podáním. Naši nejsilnější stránkou byla hra v poli ,snaha a pokud stačily síly tak i obrana na síti.
Hráli: Dufek J. a Z., Ent, Heider, Jakubal, Kubový, Mikulecký, Peška, Pohanka Vyvažil, chyběl stále zraněný Křepela
Po tomto kole jsme klesli na 7. místo. Před nás se dostalo silně posílené družstvo Malšovic, dohání nás Ústí dvojnásobným vítězstvím nad Třebovou. Další kolo hodně napoví. Hrajeme doma derby s Chocní, která silně posiluje o ligové farmáře-hráče z Brna. Nebude to v žádném případě lehké, my nemůžeme nikam sáhnout, musíme se spoléhat jen sami na sebe a na pomoc věrných fanoušků.