Přejít na obsah

Dvě porážky s Hrotovicemi

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Poslední utkání první poloviny soutěže sehráli kerhartičtí v hale na Dukle. Jejich soupeřem byl celek Hrotovic, který v průběhu soutěže neopustil druhé místo.
Kerhartice – Hrotovice 2 : 3 ( -20, 20, -15, 19, -6)
Dvouhodinové utkání, ve kterém jsme přes konečnou prohru hráli důstojnou roli, rozhodla až zkrácená hra pátého setu. Jestliže jsme v předcházejících setech, které jsme prohráli, dlouho drželi se soupeřem krok, potom pátý set byl úplný opak. Soupeř nám rychle odskočil, měníme strany za nepříznivého stavu 3 : 8 a už jsme se nezvedli.
Kerhartice – Hrotovice 1 : 3 ( -14, -21, 20, -14 )
První dva sety jakoby byly pokračováním posledního setu předcházejícího utkání. Soupeř nás zatlačil rychlým a tvrdým útokem, který snadno připravoval po našich lehkých podáních, přestalo se nám dařit na útoku. V druhém setu jsme zvýšenou bojovností hráli naprosto vyrovnanou partii, vedli ještě 18:17, ale to bylo vše. Změna v sestavě přinesla určité zlepšení výkonu a zasloužené vítězství třetího setu. Zdálo se, že provedená změna v sestavě může přinést zvrat v utkání. Ale soupeř byl proti a rychle získal náskok několika bodů, který udržel až konce.
V prvním zápase jsme měli velkou příležitost bodovat se soupeřem, který svými dosavadními výsledky patří mezi lepší polovinu, ale na dukelské palubovce nic zvláštního nepředváděl. Snadno jsme se vyrovnali se soupeřovým útočným podáním, ale to, co nás sráželo na kolena po vybojovaných míčích v poli i po delších výměnách, byl náš nedůrazný a chybující útok, který hluboce zaostával za výborným diagonálním útokem soupeře, kterému jsme napomáhali naším jednoduchým podáním.
To co bylo patrné a přínosem v prvním zápase, naše snaha bojovat i přes nezdary, bojovný duch kolektivu, to se s přibývající únavou v druhém zápase zcela vytratilo a usnadnilo soupeři cestu.
Hráli: Ent, Duffek J. a Z., Kubový, Mikulecký, Heider, Peška, Pohanka, omluven Vyvažil.
I přes tyto porážky první polovinu soutěže končíme na pěkném 6. místě. Podrobnější zhodnocení uvedeme v nejbližších dnech.