Přejít na obsah

Dvě jasné prohry s lídrem soutěže

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Vedoucí celek naší skupiny, který dosud neprohrál a ve všech předcházejících zápasech ztratil pouze 7 setů, byl nad naše síly, kdy jsme ani v jednom zápase nenašli cestu k zisku alespoň jednoho setu.
Kerhartice – Střelice 0 : 3 (-22,-15,-19)

Začali jsme skutečně nebojácně, šli jsme do vedení 8:6. Ale soupeř stav srovnal a udržoval si dvoubodový náskok, který v závěru zvýšil a získal vedení 23:19. Nevzdáváme se, bojujeme a dotahujeme na rozdíl jednoho bodu – 22:23. A to bylo vše, neboť v zápětí naše dvě chyby znamenaly konec nadějím zisku setu. Jakoby závěr tohoto setu poznamenal i další vývoj utkání. Hned z počátku se dostáváme pod tlak, náš útok téměř vůbec neexistoval, a když se nám podařilo překonat výborné bloky, nebyl úder zase tak účinný, aby si s ním perfektně organizovaná obrana neporadila. Nepomáhá střídání ani oddechové časy. Ve třetím setu jsme drželi se soupeřem krok až do stavu 10:11. Ale v druhé polovině setu opět po naši nedůrazné a nepřesné hře soupeř získal až šestibodový náskok, který udržel až do konce.
Kerhartice – Střelice 0 : 3 (-12,-18,-22)
Vstup do druhého utkání se nám ale vůbec nevydařil a tak první set prohráváme skutečně výrazným rozdílem. Druhý set byl daleko vyrovnanější, dostávali jsme se do hry, ale v druhé polovině setu to už zase byl jen soupeř, který i delší výměny získával ve svůj prospěch a tak po 27 minutách prohráváme i druhý set. Snad nejpodařenější set byl třetí. Díky výrazně zlepšenému výkonu celého družstva a větší bojovnosti se začalo dařit nejen v obraně, ale i v útoku. Dokázali jsme držet krok se soupeřem až do stavu 21:21. Pak nám soupeř odskočil na 21:23. Po tajmu snižujeme na 22:23, ale to bylo vše, dvě naše chyby končí zápas.
Prohráli jsme s výrazně nejlepším družstvem naší skupiny, který jasně prokázal herní vyspělost a zápasovou zkušenost. I po těchto prohrách zůstáváme stále na velmi pěkném 6. místě.
V obou zápasech jsme nebyli kompletní. Velmi chyběl na útoku stále nevyléčený Křepela, omluven byl blokař Kubový a tak na dukelské palubovce bojovali za podpory našich věrných diváků: Ent, Vyvažil, Mikulecký, Heider, Jakubal, Dufkové Z. a J., Peška a Pohanka.
Některé výsledky sobotních bojů z našeho regionu:
Hronov – Ústí 3:2 a 3:0
Choceň – Dřevěnice 3:0 a 3:0
Malšovice –Č.Třebová 3:0 a 3:0
Další zápas hrajeme v sobotu ve Znojmě a první polovinu zakončíme doma s velmi dobrými Hrotovicemi v sobotu 10.12.