Přejít na obsah

Drama se šťastným koncem.

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Litomyšlský hráč Karel Novotný minulý týden ve Svitavském deníku kromě jiného prohlásil: „Čekají nás ještě těžké zápasy venku v Kerharticích.“ A skutečně měl pravdu.

Kerhartice - Litomyšl 3 : 1 (20,-22, 23, 26)
Vedoucí celek soutěže, pouhé dvě porážky, který už počítá s baráží do II. ligy a takový průběh? První set překvapivě snadno vyhráváme nad soupeřem, který zatím zůstával v klidu. Ve druhém setu nám utekl začátek. I ve třetím setu neustále dotahujeme. Nestačíme pokrýt soupeřův pestrý a tvrdý útok, ale neskládáme zbraně. Vyplatilo se. Vedeme na sety 2 : 1. Na tvářích soupeře zmizel výraz mistra a dochází k prvním diskuzím. Největší válka byl čtvrtý set, kdy jsme odvrátili dva setboly a zápas tak vyhráváme. Tak takhle to litomyšlští nečekali.
Kerhartice - Litomyšl 3 : 2 (-13, -19, 24, 20, 12)
Naprosto jiný průběh druhého utkání. Soustředěný výkon hostů, kteří snadno získávali jeden bod za druhým a na druhé straně zcela odevzdaně působící domácí, kteří jakoby byli spokojeni s jedním vítězstvím. Nedařilo se vůbec nic. Střídání nepomáhá, prohráváme 0:2. V dalším setu dochází k náhlému zvratu. Něco podobného jsme zažili v posledním pětisetovém zápase ve Svitavách. Zase střídáme a jde to. Opět jsme ve hře. Stačíme kontrovat soupeřovy útoky, výrazně se zlepšil pohyb po hřišti a obětavost, ale přesto prohráváme16:20, srovnáváme na 20:20, soupeř opět odskočil o dva body. Následné dobré bloky, tvrdý útok-třetí set patří nám. V dalších setech sebejistý soupeř začal hromadit chyby, tempo jsme udávali my, i když pátý set nebyl vůbec jednoduchý. Nejlepší hráč soupeře už tak nevynikal herně, ale svými řečnickými výstupy, zejména kdy napadal rozhodčí. Zápas končí, domácí spokojeni s výsledkem, hosté stále nemohli pochopit, že nezískali ani bod a jejich cesta za konečným vítězstvím nebude tak hladká.
Hráli: smečaři Vláďa J., Zdenda K., Tomáš V.,-středáci Míla K. a Pavel M., účko-Milan H., a Honzík W., nahrávač Aleš V. a libero David P. Za předvedený kolektivní výkon zaslouží všichni pochvalu!

Další zápasy nás čekají v sobotu v Chrudimi.