Přejít na obsah

Důležité městské derby tentokrát lépe pro Ústí.

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Dokonalá odveta se podařila domácí Jiskře. Hráči Kerhartic nedokázali zopakovat podzimní výkony ze vzájemných zápasů, kdy na své palubovce jasně dominovali. Tentokrát jsme se museli sklonit před svým městským rivalem a přenechat mu tolik potřebné body. Blížící se závěr soutěže, současné postavení v tabulce určuje, že o sestupujícím a možnou baráží se rozhodne mezi Dřevěnicemi, Ústím, Kerharticemi a Třebovou. Proto jen vítězství v obou zápasech nám mělo zachovat velkou, třeba jen teretickou naději na ligovou účast i v dalším ročníku.

Jiskra Ústí – Sokol Kerhartice 3:1 (21,-14,19,15) a 3:0 (20,19,16)
První set byl vyrovnaný, závěr patřil domácím. Ve druhém setu jsme jasně byli lepší, dařilo se zejména smečařům a blokařům. Ve třetí setu za stavu 19:19 došlo v naší hře k nečekanému zvratu a 6 body ztrácíme set a jak se později ukázalo i celý zápas. Dokud se na naší straně dařilo na smeči zejména Jakubalovi, kterému svým výkonem sekundoval i Duffek, dobrá práce středáků a bojovnost, hráli jsme na vítězství. A najednou se naše hra hroutí, působíme unaveně, ztrácíme jiskru a celý zápas. Pro početné diváky zápas jistě zajímavý, pohledný, výsledek však naše hráče těšit nemohl.
Ani přestávka před druhým zápasem nezahnala myšlenky na prohraný zápas a nutnost bodovat ještě více svazovala ruce a nohy našim hráčům. Co bylo platné, že jsme chvílemi měli velmi dobré pole, když téměř neexistoval útok. Nepomáhá střídání, zápas končíme v hlubokém útlumu, výkon některých našich borců byl k nepoznání. Prohra pro nás znamená pád na 9. místo, o bod pře námi je pak na 8. místě Ústí..
Hráli: Duffek Z., Ent, Heider, Jakubal, Kubový, Mikulecký, Peška, Pohanka a Vyvažil. Kromě stále zraněného Křepely jsme se museli vyrovnat s omluvenou neúčastí Duffka J.
Jak ukazuje druhá polovina soutěže, plně se projevuje malá hráčská základna, žádná možnost doplnění kádrů novými hráči v případě zranění atd, tak jak to má všech 9 zbývajících družstev naší skupiny, jsme mezi těmito celky co do velikosti oddílu (pouze muži A a muži B) skoro jako zvláštnost.
Náš další program: 10.3. jedeme do Střelic, 17.3. asi rozhodující utkání se Znojmem doma a závěr 24.3. do Hrotovic