Aktuality - Volejbal Kerhartice

Hláška dne:

„Na žádnej ťukec nemáte, jste dřeváci,
a proto taky hrajete vokres.“

Pepík Hnátek

Volejbal Kerhartice logo
Přejít na obsah

Body z Litomyšle se vždy cení…

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
Po sérii utkání odehraných se třemi zástupci Královehradeckého kraje zajížděli v sobotu 18. 11. hráči TJ Sokola Kerhartice k dalšímu dvojutkání krajského přeboru, tentokrát do Městské sportovní haly v Litomyšli, kde se proti nim postavili borci z místního Volejbalového klubu. Po několika sezónách, kdy se zde hráči Kerhartic představovali jen v omezeném počtu (malá hráčská základna, zranění, pracovní povinnosti, lajdácký přístup…), letos konečně nastoupili v plné sestavě, a o to víc odhodlaní urvat co nejvíce bodů do zatím vyrovnané tabulky. Domácím, jako již tradičně, nechyběl nikdo ze základní sestavy, a proto bylo třeba makat naplno hned od prvních míčů.

Známé přísloví praví, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. V případě hráčů Kerhartic toto není tak úplně pravda. Jak jinak si vysvětlit situace, kdy famózním nástupem do ranních utkání získají bez větších problémů první sadu (zde 17:25), poté si ještě lepším výkonem vypracují hned od začátku několikabodový náskok a v závěru druhého setu takovým žensko-volejbalovým způsobem poleví, aby jej doslova darovali soupeři na stříbrném podnose? Srovnáno na 1:1 (25:22). Na druhou stranu jsou zmíněné výpadky celkem pravidelně kompenzovány jistým poučením a následným ziskem třetí sady (20:25). Ve čtvrtém setu si naštěstí hráči Kerhartic už nenechali vítězství upláchnout a po závěrečném hvizdu stálice mezi rozhodčími, věčného stopaře pana A. Kaštánka, si tak mohli připsat další tři důležité body do tabulky (22:25).

Druhému zápasu toho dne by bez nadsázky slušel přívlastek infarktový. Oba týmy předvedly až nebývale velké množství chyb, resp. nechaly si dát od soupeře hodně bodů v dlouhých sériích. Toto názorně dokazuje první sada, kdy si hráči Kerhartic opět zodpovědnou hrou a bez větších obtíží vypracovali vedení 15:20 a poté tento náskok ze zcela nepochopitelných důvodů prohospodařili ale takovým stylem, že set skončil výsledkem 25:20 pro domácí, tj. deset bodů v řadě!!! Tak, jak hráčům Litomyšle stačilo v koncovce prvního setu „pouze“ nezkazit servis, stejnou zbraní získali hráči Kerhartic druhý a třetí set (23:25, 20:25). Byla to právě účinná podání smečaře Honzy Wágnera a nahrávače Péti Enta, která rozhodila útok a znemožnila soupeři lépe kombinovat. Do čtvrté sady domácí nasadili na smeč veterána Karla Novotného, který vnesl na hřiště nový impuls, a zpřesněnou hrou si dokráčeli až pro pátý, rozhodující set. Od jeho počátku měli mnohem více ze hry domácí, o čemž svědčí i stav, za kterého oba manšafty měnily strany (8:4). Hráči Litomyšle byly pouhé čtyři balóny od celkového vítězství (11:6), když hosté burcovaní převážně univerzálem Víťou Pohankou zaveleli k obratu. To, v co už nikdo z hráčů Kerhartic nedoufal, se stalo skutečností a prokázáním týmové síly tak zaslouženě vyhráli celé střetnutí 2:3 (13:15).

V kontextu průběhu a vývoje obou zápasů představuje pět bodů z Litomyšle dobrý výsledek. Na vysoké procento složených míčů z prvních třech dvojzápasů sezóny navázal univerzál V. Pohanka, dobrá čísla měli i smečaři: v prvním střetnutí H. Duffek a H. Wágner, ve druhém Z. Duffek a H. Wágner. Kdykoli bylo třeba vystřídat, zhostil se tohoto, a vždy úspěšně, Z. Křepela. Blokaři, jmenovitě M. Kubový a P. Mikulecký, si drželi co do bodových bloků standard, jen útok středem nebyl zdaleka teď tak úspěšný jako v předešlých utkáních. Nahrávač P. Ent i přes více než časté dobíhání přijmutých balónů podal výborný výkon, jeho kolega M. Švec se nyní bohužel do hry nezapojil, avšak v dalších zápasek své kvality jistě prokáže. Velice obstojně zahrál na postu libera v prvním zápase M. Hanik.

Závěrem bychom rádi poděkovali kerhartským fanouškům, kteří svůj tým přijeli podpořit a přispěli tak k zisku důležitých bodů. V sobotu 25. 11. přivítají hráči Kerhartic v domácí Hale Na Dukle tým z Rybníka.




Návrat na obsah