Přejít na obsah

Bitva o první místo – nerozhodně - Kerhartice stále první.

Volejbal Kerhartice
Vytvořil v zápasy ·
V sobotním dvojutkání v hale na Dukle šlo o hodně. Domácí, v případě dvojnásobného vítězství nad druhým celkem KP, mohli získat potřebný náskok do dalších bojů.

Sokol Kerhartice – Energetik Chvaletice 3 : 2 ( -22, 14, -19, 21, 13 )
Byl to boj o každý míč od prvního hvizdu rozhodčích. V prvním setu byl soupeř lepší zejména hrou na síti. Druhý naopak od začátku patřil zase nám. Rozehráli se smečaři a oba blokaři. Zdálo se, že získání třetího setu nic nemůže bránit, ale skutečnost byla jiná. Velmi dobře hrající hosté nás opět začali přehrávat jak v útoku tak výbornou obranou a zvýšili vedení na 2 : 1. Provedené změny na několika postech se osvědčily, začali jsme hrát svou hru založenou na větší bojovnosti a set získáváme. Pátý set, to byl boj o každý míč, žádnému se nepodařilo získat větší náskok. Za stavu 13 : 13 přišla chvíle V. Jakubala, který dvěma chytrými útoky zápas po téměř dvou hodinách ukončil. Stručné hodnocení – do hry zasáhli všichni hráči, bylo to vítězství celého kolektivu, kde výbornou práci v poli odvedl libero D. Peška.
Sokol Kerhartice – Energetik Chvaletice 2 : 3 ( 19, 20, -17, -23, -10 )
Přestože do druhého zápasu jsme museli měnit vítěznou sestavu a nemohl nastoupit v prvním zápase výborně hrající Z. Křepela (svalové potíže), získáváme překvapivě snadno první dva sety. Ale hosté zápas nevzdávají, několika změnami v sestavě získávají větší herní převahu, naopak se začala vytrácet naše herní jistota, hromadíme chyby. Naše hra se vzrůstajícím počtem zbytečných chyb a nevýrazným útokem pokračuje i ve čtvrtém setu. Přesto dokážeme v závěru setu vést 23 : 22, ale v zápětí zkažené lehké podání a dva neúspěšné útoky končí set. Do pátého setu opět s Křepelou, měníme strany za stavu 7:8, vše otevřené, ale náš útok nestačí na bloky soupeře, obrana také nestíhá, soupeř získává velký bodový náskok, který udržel do konce.
V obou zápasech měl trenér Flekač k dispozici tyto hráče: Duffek, Ent, Jakubal, Křepela, Kubový, Mikulecký, Peška, Pohanka a Vyvažil
Rozhodčí: Sochor – Hubl
Dělba bodů je asi spravedlivým vyjádřením poměru sil obou celků. I přes tuto porážku ( první v letošním roce na domácím hřišti ) zůstáváme stále na prvním místě s nepatrným náskokem 6 setů před Chvaleticemi.
Další utkání hrajeme příští sobotu v Pardubicích.
Závěrem poznámka: O krajském přeboru vůbec a o hře Kerhartic se bohužel zcela jistě více dočteme ve Svitavském deníku (viz minulý týden o utkání v Litomyšli: zde ). Jinak sportovní redakce Orlického deníku z volejbalu zná a uznává pouze II.ligu, copak nějaké Kerhartice..Je to nedostatek informací( může čerpat inf. Z Kerhartických stránek), místa pro jiné sporty, nebo to považuje za nezajímavé?